Data dodania

18.05.2022
PROF. KAY HAMEYER DOKTOREM HONORIS CAUSA

Uroczystość nadania godności Doktora Honoris Causa Politechniki Poznańskiej prof. Kayowi Hameyerowi odbyła się w Auli Magna Centrum Wykładowego.

Profesor Kay Hameyer urodził się 20 czerwca 1958 r. w Hanowerze. Po ukończeniu szkoły średniej, odbyciu służby wojskowej oraz stażu przemysłowego podjął studia na Uniwersytecie Hanowerskim na kierunku elektrotechnika. W czasie studiów, które skończył na początku 1986 r., koncentrował się na tematyce związanej z budową i nowoczesnym projektowaniem maszyn i napędów elektrycznych. Kontynuując zainteresowania tą tematyką, zaraz po zakończeniu studiów, dołączył do wyselekcjonowanego zespołu 20 ekspertów, utworzonego przy centrum rozwoju BOSCH w Schwieberdingen, niedaleko Stuttgartu.

Zespół zajmował się poszukiwaniem nowatorskich rozwiązań technicznych w elektrotechnice, z myślą o wprowadzaniu ich do wyrobów produkowanych przez BOSCHa. Należy podkreślić, że w tym czasie była to unikalna w skali świata jednostka nauko- wo-techniczna. Podlegała bezpośrednio prezesom zarządu Robert BOSCH GmbH.

Więcej informacji dotyczących wydarzenia dostępna jest TUTAJ.

 

https://www.put.poznan.pl/artykul/prof-kay-hameyer-doktorem-honoris-causa-politechniki-poznanskiej

 

PL